قدم به قدم تا برگزاری عروسی - سری اول | مجموعه راهنمای عروسی | بلاگ
ورود آگهی دهنده

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

۱قدم به قدم تا برگزاری عروسی- هنگام تعیین محل عروسی یک نگاه کلی به تمامی اجزاء عروسی داشته باشید و مسیر های حرکت خود در روز عروسی را در نظر داشته باشید. سعی کنید تمام جوانب را در نظر بگیرید، از اینکه فاصله محل عروسی تا محل زندگی شما و همسرتان چگونه مسیرهایی دارد و مهمان ها چگونه به محل مراسم خواهند آمد و محل آرایشگاه و آتلیه عکاسی تا دسترسی های اورژانسی محل سالن (برای خرید های اضطراری و فوری مجلس و تاکسی سرویس و ...) و ... همه را ببینید و سپس سالن را انتخاب کنید.

۲- صاحب یا صاحبان سالن را خوب بشناسید و اعتبار آنها را بسنجید. متاسفانه چون معامله ای که با آنها می کنید جرم است و شما نمی توانید بعد از بد قولی یا دبه کردن آنها ادعایی بکنید بهتر است پیش از معامله آنها را خوب بشناسید. (برای دوستی پیش آمد که با موسسه ای قرارداد بست و دیگر آنها را ندید)

۳- پس از قرار بستن با محل مراسم ارتباط مستمر خود را با آنجا حفظ کنید که اگر مشکلی برای ادامه کار آنجا پیش آمد به موقع مطلع شوید و جایگزینی برایش پیدا کنید.

۴- در زمان انتخاب محل سناریوی مراسم را در نظر داشته باشید و در صورتی که آنجا مراسمی برگزار شده است درباره شیوه برگزاری در آنجا بپرسید.

۵- در صورتی که در ساختمان محل زندگی خود یا آشنایان امکان برگزاری مراسم می باشد حتی با فرض نیاز به انجام هزینه ای تا سقف یک میلیون تومان برای آماده سازی آنجا (اعم از خرید پرده یا دیوار کاذب یا پارتیشن زدن و تغییراتی در ورودی سالن و ...) بهتر است سالن را از غریبه نگیرید، چون هم یافتن و مذاکره خیلی کار سختی است و هم حداقل باید یک میلیون را بابت یک شب بپردازید با وجود ریسک هایی که نمی توانید پیش بینی کنید. توصیه می کنم این پیشنهاد را جدی بگیرید.


پس از تعیین تکلیف محل مراسم نوبت به تعیین غذا و تامین کننده اش و خدمات مجالس می رسد. تهیه غذایی هایی خدمات و ظروف هم ارائه بدهند کم هستند و بیشتر همان موسساتی هستند که کل کار را انجام می دهند و اصطلاحاً پکیج انجام می دهند.

برای غذا سعی کنید به جایی که قبلاً تجربه کرده اید سفارش بدهید و حتماً با توجه به فصل و سلیقه مهمان ها نوع  غذا را انتخاب کنید. تعداد بیشتر غذا زیاد قیمت را تغییر نمی دهد و در حقیقت تعداد غذا با توجه به تعداد مهمان ها به روی تنوع غذا توسط موسسه تهیه غذا شکسته می شود و با توجه به محبوبیت غذا ها از بعضی تعداد بیشتر تهیه می شود. در این خصوص می توانید به سایت "تهیه غذای فارسی" مراجعه کنید و از قیمت و تنوع و پیشنهاد های خبرگان کار با خبر شوید. موسسه قریشی هم سابقه ای طولانی در این خصوص دارد و سایر موسسات را هم سعی کنید ببینید و به تجارب فامیل مراجعه کنید.

برای ظروف و خدمات باید از جایی استفاده کنید که با موسسه تهیه غذا کار کرده و یا حداقل با سبک هم آشنا هستند و معمولاً باید پس از سفارش غذا سراغ آنها بروید تا ظروف شما بر اساس تعداد و تنوع غذای شما معلوم گردد. ظروف کرایه ای ها خدماتی دیگر مثل نور پردازی و گل آرایی و جایگاه و ... را هم انجام می دهند که می توانید آنها را هم اضافه کنید. در خصوص گارسون ها و سرپرست آنها هم دقت به عمل بیاورید و اگر قبلاً کار کسی را دیده اید سعی کنید او را بیاورید چون اگر گارسون بد به مراسم شما بیاید همه ی تشریفاتی که در نظر دارید را بر هم می زند. سن گارسون ها و تجربه ی آنها خیل اهمیت دارد و اگر جوان هستند اصلاً به آنها اعتماد نکنید. گارسون باید آداب پذیرایی VIP را بداند و اگر تنبل باشد یا گستاخ (که این روزها در بهترین رستوران های شهر هم می بینیم) مجلس را خراب می کند.پس از بستن سه قرارداد اول که در بالا گفتم نوبت به سایر قسمت های مراسم می رسد:

۱) موزیک

۲) فیلم و عکس

۳) دسته گل عروس و ماشین عروس

۴) آرایشگاه عروس

۵) کیک عروسی

۶) سفره عقد

۷) کارت عروسی


البته به فهرست فوق باید لباس عروس هم اضافه نمود که آن هم برای خود داستانی است.

Share
.