عکاسی عروسی | مجموعه راهنمای عروسی | بلاگ
ورود آگهی دهنده

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

عکاسی عروسیفیلم و عکس تنها چیزی است که از عروسی برایتان باقی می ماند. برایش کم نگذارید. روز عروسی مهم ترین روز زندگی شماست. شما شادترین فرد در آن روز هستید و باید تمام آن لحظات را به بهترین وجه ثبت کنید.

با آمدن سیستم عکاسی و فیلم برداری دیجیتال و فتوشاپ و ادیتورهای نرم افزاری متاسفانه دست در کار فیلم و عکس زیاد شده و تشخیص توانایی طرف در انجام کار خوب خیلی سخت شده است.

یکی از سخت ترین کارها یافتن عکاس هنرمند و با مطالعه از بین لیست چند صد نفری آدم های معروف و معرفی شونده است. اگر از عکاسی و تکنیک های مرتبط سر در می آورید که کار راحت تر است و اگر اطلاعاتی ندارید کمی باید وقت بگذارید.

در تهران دو تا بیست نفر هستند که خیلی معروف هستند و تقریباً همه می شناسیمشان. من به چند نفر از آنها سر زدم و واقعاً کار خوب انجام می دهند و فقط ایراد کار قیمت بالای کار و ادا اصول آنهاست و بدتر از همه روتین شدن کارهایشان و بی انگیزه گی آنها در ارائه کار ماندگار است. مشتری های خوب و پولدار دارند و کارشان با همین وضع می چرخد و تجهیزات خوبی هم دارند و سیستم از قبل معلوم است و شما اگر بخواهید همان چیزی که خودشان می خواهند به شما می دهند. فیگور های عکس ها ثابت و معلوم است و فیلمی هم که می سازند چیزی شبیه به ویدئو کلیپ های لس آنجلسی است. چهره شناسی و نو آوری در کارشان کمتر دیدم.

ما عکاسی می خواستیم که علاقمند باشد و ذاتاً هنرمند باشد و با داشتن تمام خصوصیات حرفه ای که در بالا شمردم اهل مطالعه و ارائه کار نو باشد. ما انتظار فیلمی مستند قابل تماشا از مراسم را داشتیم و نمی خواستیم با میکس های شلوغ و ریتم بالا فیلمی کسالت آور داشته باشیم. تقریباً برای اکثر اطرافیان پیش آمده فیلم عروسی شان را به جز یکی دو مرتبه در همان اوایل دیگر نگاه نکرده اند و بیشتر ترجیح می دهند فیلم های هندی کم فامیل را ببینند. ما از این موضوع با خبر بودیم.

شخصی که انتخاب کردیم حرفه ای و معروف است و پول زیادی از ما گرفته ولی با تمامی خواسته های ما جور بود و انعطاف پذیر بود.

قیمت های این گروه ها به دو نوع است که یا به طور کامل پول می گیرند و یک تعداد معلوم عکس و فیلمی با مشخصات معلوم به شما می دهند و در صورتی که شما عکس بیشتر بخواهید هم تعرفه ای دارند و جداگانه محاسبه خواهند کرد و یا فقط پولی بابت فیلم و کلیه خرج های جانبی خواهند گرفت و شما برای عکس باید جداگانه با تعرفه ای که توافق می شود پول بدهید.

شخصی که ما با او قرارداد بستیم از نوع دوم بود.

قیمت های عکاسی خیلی متفاوت است و تقریباً برای مدل محاسبه اول از ۸۰۰ هزارتومان به بالا تا ۲ میلیون تومان است و برای نوع دوم هم با توجه به تعرفه چاپ ارزان تری که دارند از ۶۰۰ هزار تومان تا ۲ و ۳ میلیون تومان می باشد. البته جای چانه زدن و بالا و پائین کردن جزئیات در برخی موارد وجود دارد.

عکاسی هایی که تابلو دارند و با مجوز هستند قیمت های مناسب تری دارند ولی شلوغ کاری های غیر مجاز ها را ندارند و من در یک جا قیمت خیلی مناسبی هم دیدم که متاسفانه کمی بد اخلاق بود و علیرغم کارهایی خوبی که می کرد تنوانست مرا جذب کند. اگر هم نخواهید پول زیادی هزینه کنید می توان با ۵۰۰ الی ۸۰۰ هزارتومان سر و ته قضیه را هم آورد ولی دیگر نباید انتظار کار خوب را داشته باشید.

در عروسی ها عکس تبلیغاتی پخش می کنند و این عکس ها ملاک خوبی برای یافتن عکاس خوب است. عکاسی های بزرگ و معروف هم معمولا تیم هایی برای کار عروسی دارند که می توانید از آنها هم نفرات را پیدا کنید. آگهی روزنامه هم در نیازمندی ها دیده ام که نمی دانم چقدر اعتبار دارد.

Share
.