دکوراسیون عروسی خود را چگونه انتخاب کنیم؟ | مجموعه راهنمای عروسی | بلاگ
ورود آگهی دهنده

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
کلمه عبور *
مرا به خاطر بسپار

برگزاری یک جشن عروسي خاطره انگیز و رویایی نیازمند برنامه ریزی دقیق جزئیات ریز و درشت بسیاری است. جشن عروسي شما بزرگترین مهمانی زندگی شماست. یکی از مهمترین و اساسی ترین محورهای این جشن بزرگ ، دکوراسیون آن است.

وقتی درباره دکوراسیون عروسی فکر می کنید ، می بایست مسایل زیادی را در نظر بگیرید: سبک جشن عروسی (کلاسیک و سنتی ، مدرن و امروزی و ...) ، رنگ ها ، فرهنگ مهمانان ، بودجه ، محل برگزاری جشن و غیره.

دکوراسیون عروسی
سبک مهمانی را انتخاب کنید

مثلا سبک عروسي شما تعیین کننده نوع پذیرایی شماست. بعنوان مثال اگر سبک عروسی شما یک سبک رسمی است ، پذیرایی باید به صورت میزهای چند نفره باشد که مهمانان دور آن بنشینند و شام برای ایشان سرو شود.

دکوراسیون عروسی
رنگ اصلی را انتخاب کنید

موضوع مهم دیگر رنگ رومیزی ها و روکش صندلی ها ، بادکنک ها ، گل ها و ... است که می بایست با هم هماهنگی داشته باشند. بهتر است یک رنگ را بعنوان رنگ عروسي خود تعیین کنید. بعنوان مثال اگر رنگ قرمز را انتخاب می کنید ، این رنگ باید در تمامی قسمت های جشن شما حضور داشته باشد ، از دسته گل عروس گرفته تا گل آرایی و بادکنک آرایی تالار پذیرایی.

ابتدا یک رنگ را بعنوان رنگ زمینه انتخاب کنید (عموما سفید یا عاجی ) و رنگ اصلی عروسی را در جزئیات دکوراسیون مثل گل ها ، وسط میزها ، دستمال کاغذی ها ، بادکنک ها و ... استفاده کنید.


تــِم یا موضوع مهمانی را انتخاب کنید

برخی علاقه دارند به سبک عروسی های اروپایی و امریکایی ، برای عروس خود یک تم (Theme) یا باصطلاح موضوع انتخاب کنند. این ایده ی بسیار خوبی است و از طرفی باعث خواهد شد که مهمانی شما کمی از حالت خشکی و یکنواختی نیز خارج شود. اگر برای جشن خود یک تِم خاص را در نظر گرفته اید می بایست دکوراسیون جشن را نیز منطبق با همان موضوع طراحی کنید. بعنوان مثال اگر تم سنتی را برای عروسي خود در نظر گرفته اید ، بهتر است به جای میز و صندلی های مدرن ، از تخت و مخده برای نشستن مهمانان استفاده کنید ، از موسیقی سنتی بیشتر بهره بگیرید و از نوشیدنی ها و غذاهای سنتی و محلی در پذیرایی استفاده کنید. البته به شرطی که فکر هزینه های این ایده ی خود را نیز کرده باشید.

درواقع موضوع اصلی که در تصمیم گیری های شما نقش اساسی را بازی می کند ، بودجه شماست. همه چیز تحت تاثیر بودجه برنامه ریزی می شود. بنابراین قبل از هرچیز اطمینان حاصل کنید که از عهده هزینه ی ایده هایی که برای دکوراسیون دارید برمی آیید ، خصوصا اگر یک تم خاص را برای مهمانی خود انتخاب کرده اید.

محل برگزاری جشن را انتخاب کنید

تعداد کمی از تالارهای پذیرایی به شما اجازه می دهند که دکوراسیون دلخواه خود را به طور کامل در سالن آنها اجرا کنید اما می توانید برخی از قسمت ها را طبق سلیقه خود طراحی کنید. مثلا رنگ و مدل بادکنک ها ، نوع و رنگ گل آرایی روی میزها ، نوع و سبک موسیقی ، نوع غذا و نوشیدنی و ... از جمله قسمت هایی است که می توانید سلیقه خود را در آن اعمال کنید.

اگر تم یا موضوعی که در نظر گرفته اید ، به هیچ عنوان با تالار های پذیرایی هماهنگ نیست ، می توانید یک باغ را اجاره کنید و یا اینکه یک زمین باز دست و پا کنید و تعدادی خیمه و چادر مخصوص جشن نیز اجاره کرده و در آن برپاکنید. موسسه های زیادی هستند که لوازم و تجهیزات مورد نیاز مثل : چادرهای مخصوص ، میز و صندلی و ... را به شما اجاره می دهند. حالا شما یک بوم خالی نقاشی دارید که می توانید طرح دلخواه خود را روی آن پیاده کنید.

دکوراسیون عروسی

قانون رنگ ها در طراحی دکوراسیون

طراحان دکوراسیون داخلی معمولا از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ در ترکیب رنگ ها استفاده می کنند. به این ترتیب که یک رنگ با تناژ طبیعی را بعنوان رنگ زمینه انتخاب می کنند و در ۶۰ درصد دکور از این رنگ استفاده می کنند. رنگ بعدی یک سایه روشن هماهنگ با با رنگ زمینه است که در ۳۰ دکوراسیون از آن استفاده می کنند و رنگ آخر یک رنگ روشن تر از دوتای قبلی است که ۱۰ درصد باقیمانده دکوراسیون را به این رنگ درمی آورند. رنگ دوم که ۳۰درصد دکوراسیون را تشکیل می دهد ، همان رنگ اصلی است که می بایست در تمام جشن شما مورد استفاده قرار بگیرد.

طراحی دکوراسیون عروسي نیاز به انرژی و هزینه ی زیادی دارد. خصوصا اگر ایده ها و طرح های خاصی را مد نظر داشته باشید. اما قطعا نتیجه آن باعث خواهد شد که از خلاقیت خود نهایت لذت را ببرید.

Share
.